رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرستان آوج در طرح غربالگری کروناویروس رتبه اول استان را دارا می باشد


1 فروردين, 1399 - 23:53 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج خبر داد

شهرستان آوج در طرح غربالگری کروناویروس رتبه اول استان را دارا می باشد

فرماندار شهرستان آوج خبر داد:۹۸ درصد از ساکنین شهرستان آوج تحت پوشش طرح غربالگری کروناویروس قرار گرفته اند و از این نظر رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی فرماندار شهرستان آوج در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس استان که به ریاست جمالی پور استاندار قزوین در اولین روز از سال ۹۹ برگزار شد،در سخنانی بیان داشت:طرح غربالگری در ورودی شهرستان از سمت استان همدان با همکاری و مشارکت مرکز بهداشت و درمان،هلال احمر و نیروی انتظامی در حال اجرا می باشد و روزانه بطور میانگین سرنشینان ۱۵۰ دستگاه خودرو غربالگری و تب سنجی می شوند.
وی افزود:طرح بازرسی و نظارت از اماکن عمومی و مراکز تهیه و عرضه کالاها و مواد غذایی با مشارکت دستگاه های صمت،شبکه بهداشت،دامپزشکی و تعزیرات در سطح شهرستان باشدت بیشتری در حال انجام است و طی ده روز گذشته ۱۵۰ مغازه و محل ارائه کالا و خدمات مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته است.
فرماندار شهرستان آوج گفت:تاکنون ۹۸ درصد از ساکنین شهرستان تحت پوشش طرح غربالگری کرونا ویروس قرار گرفته اند و از این نظر رتبه اول استان را دارا هستیم.
علیرضایی گفت:راه خاکی و فرعی ورچند به سنگاوین تا اطلاع ثانوی مسدود است و تا عالی شدن شرایط این وضعیت حاکم است.
وی تصریح کرد:مدرسه شبانه روزی الغدیر شهر آبگرم بعنوان نقاهتگاه در شهرستان پیش بینی شده تا عنداللزوم مورد استفاده قرار بگیرد.
علیرضایی افزود:تاکنون در دو مرحله مواد ضد عفونی و اقلام بهداشتی از قبیل دستکش از طریق استان در اختیار شهرستان قرار گرفته که با نظارت و نظر شبکه بهداشت در مراکز درمانی،داروخانه ها،ادارات و شهرداریها،نانوایی ها و دهیاریها توزیع شده است.
فرماندار شهرستان آوج گفت:دور اول عملیات گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی روستاها و شهرها انجام شد و دور دوم با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده به زودی آغاز می‌شود.
علیرضایی افزود:در تهیه لوازم حفاظت فردی و ملزومات پزشکی بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال با مشارکت خیرین  جلب شده و انتظار می رود خیرین شهرستان در این بخش دست مسئولان شهرستان را بیشتر بگیرند.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:در حال حاضر در سه کارگاه شهرستان کار تولید ماسک انجام می شود که طبق توافق صورت گرفته در استان طی روزهای آینده با محوریت شبکه بهداشت و همکاری دهیاران و بسیج،کار توزیع این ماسک ها انجام خواهد شد.