رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اخلاق انتخابات به مفهوم به رسمیت شناختن تکثر سیاسی است


27 بهمن, 1398 - 18:56 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج

اخلاق انتخابات به مفهوم به رسمیت شناختن تکثر سیاسی است

فرماندار شهرستان آوج گفت:اخلاق انتخابات به مفهوم به رسمیت شناختن تکثر سیاسی است/مردم به برنامه و عملکرد رای می دهند نه به شعار و پوستر

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در نشست مشترک با مسئولین ستادهای تبلغاتی کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان بوئین زهرا در سخنانی بیان داشت:انتخابات؛ فصل الخطاب اختلاف نظرات و دیدگاه های مختلف جریان ها و گروه های مختلف سیاسی درخصوص نحوه مدیریت و اداره کشور درحوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در جامعه جدید است.
وی افزود:در جامعه جدید،متن جامعه را تنوع سلایق سیاسی و تعدد آرا گروه ها و اقشار مختلف شکل می دهد و راهکاری که برای ساماندهی و مدیریت این چندگانگی و تکثر آرا پیش بینی شده،صندوق رای و توسل به انتخابات و اکثریت نسبی آرا شهروندان است.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:ریشه بداخلاقی های انتخاباتی در خود محوری و عدم به رسمیت شناختن سلایق مختلف سیاسی در جامعه است و تمام کاندیداها و هوادارنشان باید این اصل بدیهی و اولیه را قبول کنند که میزان،رای ملت است و ممکن است مردم برنامه و سلیقه و روش آنها را در حکومت داری و حکمرانی نپسندند.
علیرضایی افزود:از تمام کاندیداها و هوادارانشان انتظار می رود با رعایت اخلاق انتخاباتی،سعه صدر و مدارا از تخریب،توهین ،شایعه پراکنی و تهمت نسبت به سایر نامزدها پرهیز کرده و صرفا به معرفی خود و برنامه هایشان اکتفا کنند.
وی گفت:باید قبول کنیم که شهروندان از قوه تحلیل و استقلال برخوردارند و برنامه ها و عملکرد کاندیداها را رصد،مقایسه،ارزیابی و در نهایت انتخاب می کنند و نباید فکر کنیم که مردم مثل مومی در دستان ما هستند که می توانیم باور و رفتار آنها را شکل بدهیم.
فرماندار شهرستان آوج عنوان کرد:فضای تبلیغات انتخاباتی شهرستان با محوریت قانون و اخلاق به سمت شور و نشاط سیاسی پیش می رود و همه ما باید تلاش کنیم که مشارکت حداکثری محقق شود و هرکسی که واجد آرای اکثریت مردم شد،نماینده قانونی مردم می باشد .
وی افزود:استفاده از اماکن وفضاهای دولتی و عمومی باید طبق قاتون و براساس اصل عدالت در اختیار همه کاندیداها قرار بگیرد و شهرداریها نیر جایگاه های تبلیغات و نصب پوستر و تراکت های تبلیغاتی را به اندازه کافی در محل ها و مکان های پیش بینی شده تعبیه و آماده کنند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه مسئولین ستادهای تبلیغاتی کاندیداها در شهرستان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.