رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تریبون های دهه فجر؛تبلور چندصدایی موجود در جامعه باشند


8 بهمن, 1398 - 21:08 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج

تریبون های دهه فجر؛تبلور چندصدایی موجود در جامعه باشند

فرماندار شهرستان آوج تاکید کرد:تریبون های دهه فجر؛تبلور چندصدایی موجود در جامعه باشند و این معنای دقیق وحدت در عین کثرت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرالله علیرضایی در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های دهه فجر شهرستان گفت: حقیقت مطلب این هست که بیش از چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر گذرانده ایم و امروز علاوه بر شناخت و تبیین ابعاد مختلف انقلاب به آسیب شناسی و بررسی نقاط ضعف و قوت این انقلاب نیازمندیم.
وی افزود:ما الان در درون تاریخ انقلاب اسلامی هستیم و هرکدوم از دید و منظر خود این واقعه را تحلیل و تفسیر می کنیم اما آیندگان قطعا تحلیل جامع تر و دقیق تری از انقلاب اسلامی خواهند داشت همان گونه که ما تاریخ مشروطه   و رژیم پهلوی را به شکل بهتر و بی طرفانه تری از بیرون می توانیم تحلیل کنیم.
فرماندار شهرستان آوج گفت: مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی که عامل شکل گیری انقلاب شد و رمز بقای آن نیز هست،مردمی بودن انقلاب و مشارکت همه گروه ها و اقشار مختلف سیاسی و اجتماعی در این زمینه است.
علیرضایی گفت:مسئولیت امروز ماکه همه باید بدان توجه کنیم این است که انقلاب اسلامی مردمی باقی بماند.
وی گفت: ظهورمفهوم ملت بعنوان شهروند صاحب حق،نظر و نظارت بر حاکمان در مشروطه شکل گرفت و اوج این مردم سالاری وحکومت مردمی در انقلاب اسلامی خودش را نشان داد و همه جریان ها و گروهای مختلف از اقشار مختلف اجتماعی  تاطیف های مختلف سیاسی  از چپ و راست در شکل گیری این واقعه بزرگ سیاسی سهیم بودند و رمز موفقیت  و به ثمر نشستن انقلاب همین مسئله بود .
فرماندار شهرستان آوج گفت:امروز هم رمز ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی  دراین است که فضایی فراهم شود که تمام اقشار و گروه هاو جریانات دراین جشن باشکوه انقلاب اسلامی خودشان را سهیم بدانند.
علیرضایی افزود:مصادره کردن انقلاب اسلامی و جناحی و تک صدایی کردن آن از سوی یک طیف و جریان بزرگترین ضربه به انقلاب اسلامی است که به مثابه زدن تبر بر ریشه های این درخت است.
علیرضایی عنوان کرد:شاید بعضی ها خیلی هم دغدغه مندانه و از سر درد و احساس مسئولیت  این کار را بکنند اما حقیقت مطلب این است که زیبایی انقلاب اسلامی در این است که چند صدایی خود را حفظ کند و آیینه صدای مردم باشد.
فرماندار شهرستان آوج گفت : دهه فجر فرصتی هست برای اینکه تمرین سعه صدر داشته باشیم و زبان گفتگو در پیش بگیریم و در کنار هم با مردم رفتاری توام با محبت، گذشت و بزرگواری داشته باشیم.
وی افزود:نباید مردم را دسته بندی کنیم بلکه به گونه ای برخورد کنیم که همه سر سفره انقلاب بنشینند و از تریبون های بزرگداشت دهه فجر،صدای همه گروه ها شنیده شود .

علیرضایی گفت:در دهه فجر امسال ۱۵۸ پروژه در بخش های مختلف در سطح شهرستان افتتاح خواهد شد که برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای حضور مسئولان و از جمله استاندار برای افتتاح این پروژه ها انجام شده است.