رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بانک ها،نسبت خود را با اقتصاد مناطق تعریف کنند


1 بهمن, 1398 - 21:08 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج گفت

بانک ها،نسبت خود را با اقتصاد مناطق تعریف کنند

فرماندار شهرستان آوج گفت:بانک ها،نسبت خود را با اقتصاد مناطق تعریف کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جلسه شورای هماهنگی بانک های شهرستان که با حضور دهقان معاون کمیته امداد امام خمینی ره برگزار شد،بیان داشت:بانک ها نقش مهمی در توسعه هر منطقه ای دارند و باید سهم و نسبت خود را با اقتصاد شهرستان تعریف و عملیاتی کنند.
وی افزود:شهرستان آوج یک شهرستان روستایی با اقتصادی سنتی است که در ابتدای ورود به فعالیت ها و اجرای طرح های اقتصادی در بخش های مهم صنعتی،کشاورزی،گردشگری و خدمات قرار دارد لذا بانک ها باید متناسب با این وضعیت،قوانین و بخشنامه ها را به نفع مردم تفسیر کنند و سخت گیری در اخذ ضمانت های بانکی اجتناب کنند.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:کمیته امداد علاوه بر پرداخت تسهیلات به طرح های مرتبط به دامداری که از ظرفیت. های خوبی هم در شهرستان برخوردار می باشد،باید تسهیلات مددجویان را به سمت اجرای طرح های جدید در بخش خدمات،کشاورزی مدرن و کارگاه های کوچک تولیدی که بازار مناسبی نیز دلرند،هدایت کند.
علیرضایی گفت:در سال جاری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب طرح کارا و تبصره ۱۶ به کمیته امداد امام خمینی شهرستان اختصاص یافته است که انتظار می رود مسئولان مربوطه با همکاری بانک ها نسبت به جذب آن اقدام کنند.
گفتنی است  در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد کمیته امداد بخش های مرکزی آوج و آبگرم و مدیران بانک های شهرستان در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد  در سال جاری ارائه شد.