رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیریت آب بدون چشم اندازی از توسعه نتیجه بخش نیست


30 دى, 1398 - 20:05 -- روابط عمومی 3
فرماندار شهرستان آوج

مدیریت آب بدون چشم اندازی از توسعه نتیجه بخش نیست

فرماندار شهرستان آوج گفت:مدیریت آب بدون داشتن یک چشم اندازی از توسعه نتیجه بخش نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بیان داشت:
ریشه و علت اصلی مسائل و مشکلات کشور در بخش های مختلف عوامل فرهنگی است و هرچقدر اعتبارات تزریق شود، تجهیزات بکار گرفته شود و مدیران را جابجا کنیم تا باور و اعتقاد به تقدم منافع ملی بر منافع فردی و گروهی در جامعه نهادینه نشود چندان نمی توان امیدوار به تغییرات و تحولات معطوف به توسعه شد.
 وی افزود:در ساماندهی و مدیریت آب هم تا مردم باور نکنند که منابع آبی متعلق به همه نسل هاست و باید بعنوان یک سرمایه در جهت منافع ملی نگریسته شود،این معضل به شکل ریشه ای حل نخواهد شد.
فرماندار شهرستان آوج تصریح کرد:حقیقتا برای نهادینه کردن فرهنگ توسعه در کشور راه بلندی درپیش داریم اما هرکدوم از ما در هر مسئولیتی که هستیم منابع و اختیاراتی که داریم باید در راستای منافع ملی و با تکیه بر الویت ها و مسائل و مشکلات عمده آنهارا بسیج کنیم.
علیرضایی گفت:مسئله دیگر اینکه برای ساماندهی آب به سیاست گذاری وبرنامه ریزی دقیق علمی نیاز داریم و همه دستگاه ها باید با هم اندیشی و هم افزایی به گونه ای اقدام کنند که آب با رویکرد توسعه و اقتصاد مدرن مدیریت شود.
علیرضایی با تاکید بر پرهیز  از برخورد تبعیض آمیز در پلمپ و پرکردن چاه های غیرمجاز تصریح کرد: انتظار می رود اعضای شورای مدیریت بحران آمادگی های لازم را برای پیشگیری از وقوع حوادث داشته باشند و با برداشت های غیر مجاز در بخش های آب و معادن شن و ماسه برخورد کنند.
رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان آوج افزود:دو پل آسیان و آبگرم نیازمند بهسازی و مرمت هستند که طی هفته آینده با محوریت مدیریت بحران استانداری و همکاری دستگاه های مسئول نسبت به آنها تصمیم گیری و اقدام خواهد شد.
علیرضایی گفت:لایروبی مسیل ها و پل های باقی مانده در سطح شهرستان ظرف ده روز آینده باید انجام تا از وقوع هرگونه حوادث احتمالی بر اثر سیلاب پیشگیری شود.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت:اداره آموزش و پرورش با همکاری اداره منابع آب شهرستان نسبت به ارتقای سطح دانش و آمادگی دانش آموزان برای مقابله با حوادث احتمالی اقدام و از ظرفیت کارشناسان خبره در این حوزه استفاده کند.
وی افزود:از دستگاه قضایی انتظار می رود  با همکاری ادارات راهداری،صمت و منابع آب با برداشت کنندگان  غیرمجاز شن و ماسه و متجاوزین به حریم رودخانه ها برخورد کند.